BAŞKANIN MESAJI


Saygıdeğer Tatvanlı Hemşerilerim,

Belediye Başkanlığı nöbetini devraldığım 31 Mart 2019 tarihinden itibaren Allah’ın yardımı, sizlerin de sevgi ve destekleriyle bu güzel şehre hizmet etmek için çalışıyorum. Bilmelisiniz ki; sizler için hayata geçireceğimiz projeler, sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması; daha da önemlisi güzel ilçemize bir kimlik kazandırmak adına olacaktır.

Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilincindeyiz. Vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak projelerimizi hazırladık. Sizlerden aldığımız destekle, gönüller kazanarak ‘Gönül belediyeciliği’ anlayışımız ile Tatvan’ımızı değiştireceğiz.

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin ilçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.

Tatvan’ı, sizlere yakışır biçimde geliştirmek, yaşlısı, genci, kadını erkeği, herkesin yüzünün güldüğü bir ilçe oluşturmak, vatandaşlarımızın isteklerine cevap verebilmek, problemlerine çözüm ortağı olabilmek için özveri ile çalışıyoruz. Tatvan’ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için gayret ediyoruz.

Birliğimiz olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir iş olamaz diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar sunuyorum. Allah’a emanet olunuz.

MEHMET EMİN GEYLANİ

.

TATVAN BELEDİYE BAŞKANI

BAŞKANIN BİYOGRAFİSİ

1982 Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Anadolu Ünivesitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisat Anabilim Dalı üzerine yüksek lisans yaptı. İstanbul Üniversitesi İş Dünyasında Profesyonellik Sertifika Programlarını tamamladı. 2006-2009 yılları arasında İstanbul’da mali müşavirlik stajını tamamlayarak mali müşavir oldu.

Üç dönem AK Parti Bitlis Kongrelerinde il yönetimine ve il başkan yardımcılığına seçildi. Siyaset Akademisi eğitimi aldı. Ekonomi İşler Başkanlığı, Mali ve İdari İşler Başkanlığı ve Tatvan İlçe Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

2014 yerel seçimlerinde Tatvan Belediye Başkalığı için aday adayı oldu. 2013 yılında MÜSİAD Bitlis Temsilciliği kurucu üyesi, 2013-2018 yılları arasında MÜSİAD Bitlis Başkanı olarak görev yaptı.

İmam Hatip Platform, Bitlis Mali Müşavirler Odası Disiplin Kurulu, Tatvan Gençler Birliği Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Vangölü Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyelikleri ile Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

31 Mart 2019 belediye başkanlığı seçimlerinde Ak Parti Tatvan Belediye Başkanı adayı olan Mehmet Emin Geylani belediye başkanı olarak seçildi ve belediye başkanlığı görevine devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

BAŞKANIN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

BAŞKAN İLE FOTOĞRAFLARINIZ