Salı, 03 26th

Başkanın Mesajı - Fettah Aksoy

Kıymetli hemşerilerim,

Yeryüzünde hiç bir canlı yoktur ki toprak olmasın, hiç bir nesne yoktur ki sonu gelmesin. Fani olan dünyada hoş bir sada bırakmak ve yüreklere dokunabilmek en büyük temennimiz olmuştur. Sizlere hizmet etme şerefinin bahşedildiği ve hizmet bayrağını bizlere layık gördüğünüz günden bu yana siz değerli halkımızın da desteğiyle ilk günkü aşk, inanç ve kararlılıkla çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmenin mutluluğunu yaşatan Rabbime binlerce kez hamd ediyorum.

"Kıymetli hemşehrilerim; Güzel insanların, güzel şehri olmalıdır şiarıyla çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda halkımızın refah seviyesini artırmak ve modern bir yaşam tesis etmek için gece gündüz demeden önce Rabbimizden ve sonra da siz değerli halkımızdan aldığımız güçle çalıştık ve şehrimizi kalkındıracak projeleri yine sizlerle birlikte hayata geçirmeyi başardık. Bu başarı hiç şüphesiz sadece Tatvan Belediyesine ait değil; bilakis “Marifet iltifata tabidir” düsturunda karşılığını bulan siz değerli halkımızın eseridir. Nitekim bize bu şerefli görevi tevdi ettiğiniz günden bu yana sizlere daha kaliteli bir yaşam sunmak ve sizler için yaşanılası bir şehir inşa etmek için çıktığımız bu kutlu yolculukta vaadettiğimiz projeleri de hiçbir zaman unutmadık. Bu kapsamda 2014 ve 2016 yılları arasında bir çok projenin hayata geçirildiğine hep birlikte şahit olduk. Görev süremiz boyunca diğer projelerimizin de hayata geçirildiğine hep birlikte şahit olacağız. Çünkü bizler biliyoruz ki güzel bir şehir çok şeydir fakat her şey değildir. İçinde mutlu ve mütebessim çehreli insanların olmadığı şehrin güzelliğinin dikkat bile çekmeyeceği aşikârdır. Tam da bu noktada bizler "Güzel şehre sahip insanlar" dan ziyade "Güzel insanlara sahip şehir' olan Tatvan'a kucak dolusu sevgilerimizle ve emek dolusu hizmetlerimizle geldik, sizlerle olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sizinle birlikte Tatvan adına nice ilklere imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Ayrıca bizlere layık gördüğünüz bu makamda verdiğimiz bütün sözleri tutarak siz değerli hemşerilerimizin güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmadık ve çıkarmayacağız. Bu yüzden verdiğiniz destek ve motivasyondan ötürü siz değerli halkımıza minnettarız.
 
“Gök kubbe altında söylenmemiş söz yoktur” derdi eskiler. Fakat biz bunu Tatvan özelinde “Gökkubbe altında tutulmamış söz yoktur” anlayışından hareketle proje ve hizmet bültenimizin içeriğini kapsayan şu cümleyle sürdürmek istiyoruz : İlk günkü aşkla, "Söz Verdik Yapıyoruz." Geride güzel anılar ve eserler bırakmak için çıkmış olduğumuz hizmet yolunda, başta hükümetimiz ve kadroları olmak üzere özveri ile çalışan bütün mesai arkadaşlarıma, bizimle birlikte gece gündüz koşturan kıymetli meclis üyelerimize, her zaman bize destek ve yardımcı olan değerli Tatvan halkına şükranlarımı sunar, daha nice hizmet yarışlarında beraber olmayı temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

Fettah AKSOY
Belediye Başkanı

Okunma 8954 defa

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa KURUMSAL BELEDİYE BAŞKANI Başkanın Mesajı