Salı, 03 26th

Pazar, 07 Ocak 2018 23:47

Yapımı Tamamlanan İşletme Camisi İbadete Açılacak

Tatvan Belediyesi tarafından 2017 Mayıs ayında yapımına başlanan İşletme Camisi kısa süre sonra düzenlenecek olan açılış töreni ile ibadete açılacak.

Tatvan Sahil Parkı çevresinde eksikliği hissedilen cami için kolları sıvayan Tatvan Belediyesi, Sahil Parkı civarında yaklaşık 350 metrekare alan üzerine yapılacak olan İşletme Camisi’nin inşaatına başlamıştı.

Yapımı tamamlanan İşletme Camisi’nin son rötuşları yapıldıktan sonra düzenlenecek olan açılış töreni ile ibadete açılacak.

Caminin ibadete açılmasıyla birlikte bu muhitte ikamet eden ve Sahil Parklarını ziyarete gelen vatandaşların cami ihtiyaçlarının giderileceğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, İşletme Camisi’nde aynı anda 300 kişinin ibadet yapabileceğini söyledi.

Başkan Aksoy, “Belediyemizin projelerinden biri olan Cami inşaatının temelini 2017 Mayıs ayında atmıştık. İşletme Mahallesinde bulunan Sahil Parklarımıza yakın ve 350 metrekare bir alanda temelini attığımız cami inşaatının yapımı tamamlandı ve halıları bile serildi şuan son rötuşları yapılıyor. Çevresinde geniş bir peyzaj çalışması gerçekleştirip, oturma banklarıyla donatacağız. İnşallah kısa süre sonra açılışını gerçekleştirip ibadete hazır bir hale getireceğiz. Sahil Parklarını ziyaret eden ve bu muhitte ikamet eden vatandaşlarımızın ibadetlerini yapabileceği İşletme Camisi’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada yapılacak olan ibadetlerin Allah katında kabulünü diliyor, İşletme Camisi’nin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

Okunma 1457 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 08 Ocak 2018 00:10

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Yapımı Tamamlanan İşletme Camisi İbadete Açılacak