Cuma, 07 20th

Çarşamba, 13 Eylül 2017 04:03

Tatvan İlçesinde Organize Edilen 49. Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali'nin Açılışı Yapıldı.

Tatvan Belediyesi tarafından organize edilen 49. Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali kapsamında kortej yürüyüşünün ardından açılış gerçekleştirildi.

Tatvan Belediyesi önünden toplanan vatandaşlar, Van Gölü’nün Tatvan sahilindeki İşletme Parkı’nda kurulan fuar alanına kadar düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı.

Kortej yürüyüşünün ardından Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ve davetliler tarafından 49. Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış kurdelesi kesildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Açılışta konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, 49. Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali’nin hayırlı olmasını diledi.

Ustaoğlu, şöyle konuştu:

"Ayağımızın tozuyla ilk geldiğimiz bu güzel şirin ilçemiz bu güzel organizasyonla bölgenin ekonomisine, huzuruna ve kardeşliğine en güzel katkıyı sunuyor. Buralar inşallah güven şehri olacaktır. 24 saat Van Gölü kenarında çocuklarımız, gençlerimiz, hemşehrilerimiz ve dışarıdan gelenler bölgemizin güzel nimetlerinden en güzel şekilde istifade edeceklerdir. Huzurumuzu, güvenimizi, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara karşı en büyük gücümüz buradaki vatandaşlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliğidir. İnşallah bu anlamda el birliğiyle, bölgemizi huzur ve güven şehri yapma noktasında da hepimizin üzerine düşen görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirerek buradan bölgemize en büyük mesajımızı el birliğiyle vereceğiz."

Tatvan fuarının yarım asırdır devam ettiğini kaydeden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise bu yıl fuarın 49.'sunun düzenlendiğini belirtti.

1968 yılında Doğu Sanayi Sergisi olarak açılan fuarın, daha sonra Tatvan Doğu Anadolu Fuarı adını aldığını anımsatan Aksoy, "Açıldığı tarihten itibaren her yıl geleneksel olarak belirli tarihlerde açılan fuarımız daha sonradan kültür, sanat, spor ve benzeri farklı alanlara hitap edecek büyüklüğe ulaşınca Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali ismini almıştır." dedi.

Aksoy, fuarın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinden her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edildiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından, halk oyunları gösterisi sunuldu ve fuar alanındaki stantlar gezildi.

Festival etkinlikleri kapsamında sanatçılar Özcan Demir ile Pınar Dilşeker de konser verdi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği konserde Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Özcan Demir'e, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan da Pınar Dilşeker'e plaket takdim etti.

Bitlis ve Tatvan’da çok güzel karşılandıklarını söyleyen sanatçı Pınar Dilşeker ise yıllar önce Tatvan’a geldiğini ve tekrar Tatvan’a gelme fırsatı bulduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Açılış kapsamında havai fişek gösterisi sunuldu.

Okunma 204 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 13 Eylül 2017 04:06

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvan İlçesinde Organize Edilen 49. Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali'nin Açılışı Yapıldı.