Cuma, 07 20th

Pazartesi, 20 Mart 2017 23:53

Tatvanlı Kadınlar Hollanda’ya Tepki Gösterdi

Tatvan'da biraraya gelen kadınlar, düzenledikleri basın açıklaması ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik, Hollanda’nın uyguladığı engelleme girişimine tepki gösterdiler.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un eşi Melek Aksoy öncülüğünde, Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi önünde bir araya gelen kadınlar, Hollanda’nın uyguladığı engelleme girişimi ile ilgili açtıkları pankart ve attıkları sloganlarla Hollanda’ya olan tepkilerini dile getirdiler.

Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy'un Eşi Melek Aksoy, "Bugün burada toplanmamızın sebebi genelde Avrupa’nın ve özelde Hollanda’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya olmak üzere siyasetçilerimize ve gurbette yaşayan vatandaşlarımıza karşı uyguladıkları, demokratik değerlere uymayan hukuka aykırı nezaketten yoksun siyasi etik ve seviyeden uzak davranış ve uygulamalarını ilan etmek, kınamak ayrıca 15 Temmuz da durdurduğumuz, Hainlerin efendilerine de dur demek üzere toplanmış bulunmaktayız" dedi.

Türkiye’ye düşmanlık sergileyen Hollanda’nın, Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey olmadığını söyleyen Aksoy, şöyle konuştu;

"Hollanda demokrasiye olan düşmanlığını açıkça ilan etmiştir. Bu demokrasi ve Türkiye düşmanlığının yeni olmadığının farkındayız. Ayrıca bu düşmanlığın ise sadece Türkiye ile sınırlı olmadığının da farkındayız. Hollanda’nın bu düşmanlığı yenilgi üzerine yenilgi tadan Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey değildir. Hanım olan bir bakanımızın karşısına silahlı itleri dikecek kadar kabalaşmış, elçiliği ziyaret etmesine bile tahammül edemeyecek kadar barbarlaşmışlardır. Hollanda hükümetinin Türk bakanını engellemesi ve barışçıl göstericilere karşı güç kullanma kararı, Avrupa'da demokrasi için kara bir lekedir. Hollanda'da bulunan Büyükelçiliğimiz önünde toplanan bir grup gurbetçi vatandaşımıza köpekleriyle saldırıp Türk vatandaşlarla hasbihal etmesine bile tahammülü olmayan bu zihniyetin demokrasiden bahsetmesi tamamen gülünç bir vaka ve büyük bir talihsizliktir. Biz Nene Hatunların, Şerife Bacıların torunları olarak, bu asil milleti tanımayanlara kendimizi tanıtmak için yine meydanlardayız. Bizlere Osmanlı’yı unutturmaya çalışan batı henüz kendisi Osmanlı’yı unutmamış. Bin yıllık korkuları depreşmiş, Osmanlı torunu olan Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendiden korkacak kadar acizleşmişler. Avrupa’dan attıklarını düşündükleri bu milletin evlatları Hollanda sokaklarında onları şaşkına çevirmiştir. Unutmasınlar ki, bizi asla yıldıramazlar.

Bu münasebetle başta Hollanda olmak üzere, Avrupa ülkelerinin buralarda yaşayan vatandaşlarımıza ve siyasetçilerimize karşı uyguladıkları antidemokratik, insan haklarına aykırı, adalet ile bağdaşmayan tutum, davranış ve uygulamalarından bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz. İnsanımıza ve siyasetçilerimize karşı sergilenen bu kabul edilemez ilkelliği ve gericiliği bizler Tatvanlı hanımlar olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz."

 

Okunma 930 defa Son Düzenlenme Salı, 21 Mart 2017 00:01

Resim Galerisi

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvanlı Kadınlar Hollanda’ya Tepki Gösterdi