Perşembe, 02 21st

Perşembe, 13 Ekim 2016 02:47

Tatvan Belediyesi Sıcak Asfalt Çalışmaları

Tatvan Belediyesi Eski Ahlat Yolu güzergahında yol genişletme, sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

Eski Ahlat Yolu güzergahında çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri yol genişletme, sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarını aynı anda yürütüyor. Gidiş dönüş olmak üzere yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki yol ve kaldırım yapım çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlanacak.

Eski Ahlat yolunun çok sık kullanıldığını ve  daha önce çok dar olduğunu belirten Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş, "Eski Ahlat Yolu güzergahımız çok fazla kullanılan alternatif yollarımızdan biri. Bu yolumuz çok dardı ve yayaların kullanacağı kaldırımlar bulunmuyordu. Yeni yaptığımız ve açılışını kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz Feribot mevkiindeki köprüden başlayarak TOKİ konutlarına kadar olan güzergahtaki yolumuzu genişletip yaklaşık 10 kilometrelik sıcak asfalt döktük. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde yolumuzun sağına ve soluna parke taşı kullanarak yeni kaldırımlar inşa ettik. Son aşamalarına geldiğimiz yol ve kaldırım yapım çalışmamızı kısa sürede bitirip halkımızın hizmetine sunacağız. Öte yandan Yeni Belediye Binası, Fuar Alanı Sergi ve Kongre Merkezi ve Hayvan Pazarı gibi önemli birçok projemiz devam etmekte. Belediye olarak ilçemizi geleceğe taşıyacak projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Projelerimizi gerçekleştirirken verdiğimiz sıkıntılara katlandıkları ve hoş görüleri için bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Yol genişletme, asfalt ve kaldırım çalışmalarımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Okunma 1382 defa Son Düzenlenme Perşembe, 13 Ekim 2016 13:42

Resim Galerisi

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvan Belediyesi Sıcak Asfalt Çalışmaları