Salı, 03 26th

Cumartesi, 06 Aralık 2014 18:52

Bakan Eker'den Tatvan Belediyesi'ne Ziyaret

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Tatvan Belediyesi’ni ziyaret etti.

Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Bitlis Valisi Orhan Öztürk ve Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ile birlikte Tatvan Belediyesi'ne ziyarette bulunan Bakan Eker, Belediye Başkanı Fettah Aksoy'dan ilçe ile ilgili yapılan çalışma ve projeler hakkında bilgi aldı. 30 Mart seçimlerinde halkın desteğini alarak Ak Parti'den belediye başkanı seçilen Fettah Aksoy'a başarı dileklerinde bulunan Eker, Aksoy ve meclis üyelerini tebrik ettiğini dile getirdi.

Tatvan'ın güzelliğiyle bölgenin incisi olduğunu belirten Eker, "Fettah Aksoy 30 Mart seçimlerinde partimizden Tatvan Belediye Başkanı oldu. Kendisine ve meclis üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, onları tebrik ediyorum. Tatvan gerçekten bölgemizin incisi ve güzel bir ilçe. Her türlü hizmeti Tatvanlı kardeşlerimiz hak ediyor. Beş yıldır doğrusu bu hizmetten biraz mahrum kaldı. Tatvanlılar bunu bildiği için, onlar da hizmete, hizmet projelerinde emaneti ehline teslim etmek suretiyle Tatvan'da bu manadaki iradesini ortaya koydu. Biz tabi Tatvan Belediye Başkanımıza her türlü desteği inşallah sağlayacağız. Arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Tatvan, inşallah daha güzel, daha çok arzuyla yaşanılacak bir şehir haline dönüşür. Tabi güzellikleri çok olan bu ilçemizin turistik değerleri de çok fazla. Dolayısıyla yöre muhteşem, tabiatı, ekolojik özellikleri ve bir de güzel bir şehircilik anlayışıyla daha da güzel bir belediyecilik hizmeti verilmesiyle inşallah daha güzel bir şehir haline gelecek" dedi.

Tatvan'ın birinci derecede turizm bölgesi olduğunu ifade eden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise, Tatvan'ın çok hızlı geliştiğini ve nüfusunun 100 bin civarlarına ulaştığını, bu anlamda her alanda belediyecilik hizmeti verdiklerini söyleyerek, Tatvan için hazırladıkları projeleri anlattı.

Bakan Eker, ziyaretinin ardından Tatvan'dan ayrılarak Van'a hareket etti.

Okunma 6346 defa

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Bakan Eker'den Tatvan Belediyesi'ne Ziyaret