Perşembe, 02 21st

Perşembe, 14 Temmuz 2016 01:51

Tatvan “Doğu Anadolu Fuarı” Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 48.’si düzenlenen Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Tatvan Fuar alanında düzenlenen Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali 4. Gününde gerek ilçe halkının gerekse bölge halkı ve esnafının yoğun ilgisini çekiyor. 10 Temmuz’da başlayan ve 30 Temmuz’a kadar devam edecek olan fuarda bir yandan kültür, sanat ve spor etkinlikleri devam ederken, diğer yandan ise her gün düzenlenen bir birinden farklı etlikler ise fuarı ayrı bir güzellik katıyor. Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği fuarı ziyaret eden vatandaşlar gönüllerince eğlenme fırsatı bulurken, esnaf ve diğer katılıcımlar ise ürünlerini hem tanıtma hem de satma imkanı buluyor. Yöresel ürünlerden yöresel giyecek ve yiyeceklere birçok ürünün yer aldığı fuarda ayrıca düzenlenen yarışma, turnuva ve konserler ise fuara ayrı bir renk katıyor.

10 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilen fuarın 30 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, 48. Tatvan Doğu Anadolu Fuarını ihtişamıyla kutladıklarını söyledi.

Fuarın sorunsuz şekilde devam ettiğini ve yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Aksoy, “Gerek halkımız ve gerekse esnaflarımız gerçekten fuara çok yoğun ilgi gösterdiler. Yoğun ilgi gösterilmesinin nedenlerinin başında yıllardır fuarımızın gerçek misyonuyla açılmamasında kaynaklıydı. Bu yılki fuar tamda fuar misyonuna ve konseptine uygun olarak açıldı. Bu anlamda inşallah fuarımız her gün farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Ben bu vesile ile yoğun katılımdan dolayı teşekkürlerimi iletirken, katılımın daha da yoğun olması adına tüm halkımızı fuara davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Fuara il dışından katılan esnaflar ise, fuar katılımlarından dolayı ve gördükleri ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, ürünlerinin tanıtımını yaptı.

Tatvan Fuar alanında 30 Temmuz’a kadar açık olacak olan Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivali ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Okunma 902 defa Son Düzenlenme Perşembe, 14 Temmuz 2016 03:49

Ortam

Resim Galerisi

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvan “Doğu Anadolu Fuarı” Tüm Hızıyla Devam Ediyor