Salı, 03 26th

Devam Eden Projelerrr

01DOĞALGAZ ALT YAPI PROJESİ

Doğalgaz ihalesini alan firma alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2015 Mayıs ayı başlarında çalışmalarına başlanan proje ile yıl sonuna kadar Tatvan'ın bir kısmına da olsa doğalgaz verilmesi hedefleniyor. Doğalgaz projesinin tamamlanmasıyla beraber hem vatandaşlarımız rahata kavuşmuş olacak hem de ilçemiz için büyük sorun haline gelmeye başlayan hava kirliliği sorunu asgari düzeye indirilmiş olacak.

02KANALİZASYON ALT YAPI PROJESİ

Tatvan Kanalizasyon Şebekesi için tüm fizibilite çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki aylarda İller Bankası tarafından yapılacak olan ihale sonrası çalışmalarına başlanacak. Yapılacak olan çalışma sonunda Tatvan için oldukça önemli bir sorun daha giderilmiş olacaktır. En kısa sürede tamamlanması planlanan kanalizasyon projesinin, diğer alt yapı işleriyle birlikte yapılması hedefleniyor. Şehirlerin olmazsa olmazı diğer bir deyişle medeniyet anlamına gelen alt yapı projelerinin hayata geçmesinin ardından Tatvan'ın kanalizasyon anlamında ki alt yapı sorunu da ortadan kalkmış olacak.

03İÇME SUYU ALT YAPI PROJESİ

İlçemiz açısından hayati önem taşıyan su şebekesi alt yapı projesi tamamlandı. Önümüzdeki aylarda İller Bankası tarafından yapılacak olan ihale sonrası çalışmalara başlanacak. Kısa sürede tamamlanması hedeflenen bu proje ile ilçemizdeki su kesintileri ve su kaçakları sorunu da uzun vadede çözülmüş olacak.

04SAHİL DÜZENLEME PROJESİ

Tatvanımız için büyük önem arz eden Sahil Düzenleme Projesi için ilk adım atıldı ve ihalesi gerçekleştirilerek çalışmalarına başlandı. 2015 yılı içerisinde tamamlanması planlanan projenin hayata geçirilmesi ile birlikte gerek Tatvanımız ve gerekse Van Gölü sahil şeridi standartlara uygun yeni görünümüne kavuşmuş olacak. Bunun yanında ilçe halkımız, çevre il ve ilçelerden ilçemize gelen misafirlerimiz ise aileleriyle güvenli ve ferah bir ortamda vakit geçirebilecek. İlçemiz için büyük öneme sahip olan bu proje sayesinde ilçe sakinlerimiz ve misafirlerimiz gölün seyrine doyacak. Tekne yanaşma yeri, spor alanları, oturma bankları ve mesire alanları ile bölge halkının ilgi odağı olacağına inandığımız sahil düzenleme projemizin tamamlanmasıyla beraber turizm alanında büyük bir adım atmış olacağız.

05YENİ BELEDİYE BİNASI PROJESİ

1970'lerde yapılan mevcut belediye binamızın devrin ihtiyaçlarına cevap verememesi nedeniyle yeni bir hizmet binası yapılması kararı alındı. Tatvan'a yakışır şık bir belediye binası kazandırma adına hazırlamış olduğumuz projemizi hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni belediye binası tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde projelendirildi ve görselleri çizildi. İhalesinin ise 2015 yılı içerisinde yapılması hedefleniyor. Kısa süre sonra inşaatına başlanacak olan proje ile Tatvan'a yakışır yeni bir belediye binası kazandırmış olacağız.

06TATVAN ŞEHİR PARKI PROJESİ

Tatvan Şehir Parkı projemizi hayata geçirmek amacıyla Feribot İskelesi mevkiinde bulunan 15 bin metrekare alanda dolgu çalışmalarına başladık. Kardeş belediyemiz olan Bağcılar Belediyesi ile birlikte yapacağımız bu proje içerisinde çocuk oyun alanı, kamelya ve oturma alanları barındıracak. Yapımına başlanan Tatvan Şehir Parkı (Kültür Parkı) sayesinde ilçe halkımız Van Gölü kıyısında güzel vakit geçirebilecekleri bir tesise sahip olmuş olacak. Belediyemiz bu proje ile ilçemizde yeşil alanların ve halkın ortak kullanımına açık alanları arttırmayı yaşlı, çocuk, genç ve ailelere hitaben sosyal bir donatı alanı oluşturmayı amaçlamaktadır.

07FUAR ALANI SERGİ MERKEZİ PROJESİ

Doğu Anadolu Fuar alanımızda eksikliği hissedilen çok amaçlı toplantı, sergi ve gösteri merkezini inşa etmek üzere hazırlamış olduğumuz projemizi hayata geçiriyoruz. DAKA ile imzalayacağımız sözleşme sonrası Tatvan'a bu muhteşem yapıyı sergi ve gösteri merkezini kazandırmış olacağız.

08İŞLETME OTELİ RESTORASYON PROJESİ

Bir dönem birçok bürokratın misafir edildiği, birçok anıya ev sahipliği yapan Tarihi İşletme Otelinin 2014 yılında başlayan restorasyon çalışmalarına devam ediliyor. 2015'in sonlarına doğru tamamlanması beklenen projede, a'dan z'ye bir restorasyon çalışması yapılarak tarihi yapıda ki betonarme aksamlar ve sıvalar söküldü. Yapım aşamasına gelen çalışmalarında tamamlanmasıyla birlikte uzun yıllar aradan sonra herkesin özlemle beklediği tarihi bu otelimiz “İşletme Belediye Konuk Evi” olarak hizmete açmayı hedefliyoruz. Tarihi otel eskiden olduğu gibi bundan sonrada yine önemli ve bir birinden değerli misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Okunma 11361 defa

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa PROJELER Tamamlanan Projeler Kategorize Edilmemiş Devam Eden Projelerrr